Nasze projekty

Papież powraca do sił po operacji. „Parametry są stabilne”

Papież Franciszek spędził wczorajszy dzień na odpoczynku. Po południu przyjął Eucharystię – poinformował dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.

fot. anacris/Cathopic

Personel medyczny śledzący przebieg pooperacyjny papieża donosi, że był on karmiony dietą płynną. Jego parametry hemodynamiczne i oddechowe są stabilne. Przebieg pooperacyjny wydaje się prawidłowy.

Wczoraj po południu, w uroczystość Bożego Ciała, Ojciec Święty przyjął Eucharystię. Wśród wielu życzeń świadczących o bliskości, szczególnie poruszyły go te nadesłane od rodziny małego Miguela Angela, ochrzczonego przez papieża Franciszka 31 marca podczas jego wizyty na oddziałach onkologii dziecięcej i neurochirurgii szpitala. Rodzice chłopca przesłali mu plakat z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. Ojciec Święty zechciał osobiście podziękować w krótkiej rozmowie telefonicznej – czytamy w komunikacie rzecznika Watykanu.

ZOBACZ: Papież ochrzcił niemowlę w Poliklinice Gemelli

Reklama

Papież Franciszek w środę, 7 czerwca przeszedł laparotomię i operację plastyczną ściany brzucha z protezą w znieczuleniu ogólnym. Operacja stała się konieczna z powodu przepukliny rozetnej, która powodowała nawracające bóle.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę