Papież pobłogosławił figurki Dzieciątka Jezus zwane „Bambinelli”

Wczoraj, zaraz po modlitwie Anioł Pański papież Franciszek pozdrowił grupę dzieci, która przybyła na Plac Świętego Piotra by otrzymać od Ojca Świętego błogosławieństwo „Bambinelli”, czyli figurek Dzieciątka Jezus, które już wkrótce znajdą się w domowych szopkach.

fot. Vatican News/Facebook.com

Błogosławieństwo „Bambinelli” zostało zapoczątkowane przez Pawła VI i odbywa się w każdą trzecią niedzielę adwentu. To tradycyjne wydarzenie, co roku organizowane jest przez Centrum Oratoriów Rzymskich (COR). W tym roku na plac św. Piotra przybyło więcej dzieci niż w roku ubiegłym kiedy to ograniczenia pandemiczne przeszkodziły w gromadzeniu się wiernych.

Temat wybrany w tym roku przez COR brzmi „Idźmy razem do Betlejem”. Ma on podkreślić potrzebę poczucia się wspólnotą w drodze do przychodzącego Pana.

Reklama
Reklama

„Wyruszmy w drogę do Betlejem”

Temat podróży jest tym, który określa nasz rok duszpasterski i jest wymiarem, który charakteryzuje Kościół powszechny. Na tym horyzoncie, obchody Bożego Narodzenia zapraszają nas, abyśmy nie zamykali się w sobie, ale wyruszyli w drogę do Betlejem, gdzie znajdziemy Dzieciątko Jezus, które nadaje sens naszemu życiu. Takie są «współrzędne» tegorocznego wydarzenia. Odtwarzając szopkę, można uchwycić sens święta, a błogosławieństwo Dzieciątka jest kulminacją tej drogi. Dziś istnieje potrzeba ponownego odkrycia obecności Boga w życiu człowieka, dotyczy to również dzieci, które nie są wolne od trudności, jakich doświadczamy – mówi David Lo Bascio, przewodniczący Centrum Oratoriów Rzymskich.

Papieskie błogosławieństwo poprzedziła uroczysta Msza w Bazylice św. Piotra, której przewodniczył nowy archiprezbiter świątyni, kard. Mauro Gambetti. Oratoria zachęciły także proboszczów lokalnych parafii do świętowania we własnych wspólnotach.

pa, Marek Krzysztofiak SJ, vaticannews.va, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę