Papież odprawi Mszę św. w 60 rocznicę rozpoczęcia II Soboru Watykańskiego

11 października, we wspomnienie liturgiczne św. Jana XXIII papież Franciszek będzie przewodniczył Mszy św. z okazji 60 rocznicy rozpoczęcia II Soboru Watykańskiego – wynika z programu celebracji, którym będzie przewodniczył w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Fot. Angie Menes/Cathopic

Biuro Papieskich Celebracji Liturgicznych przypomina, że w dniach 13-15 września Franciszek uda się w podróż apostolską do Kazachstanu, natomiast w niedzielę, 25 września odbędzie wizytę duszpasterska w Materze, na zakończenie Włoskiego Kongresu Eucharystycznego.

W niedzielę 9 października Ojciec Święty będzie przewodniczył o godz. 10.15 kanonizacji błogosławionych Jana Chrzciciela Scalabriniego i Artemidesa Zattiego.

We wtorek 11 października, we wspomnienie św. Jana XXIII, papieża Franciszek odprawi w bazylice św. Piotra o godz. 17.00 Msza św. z okazji 60. rocznicy rozpoczęcia II Soboru Watykańskiego.

Reklama
Reklama

Natomiast w środę 2 listopada, we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych o godz. 11.00 papież odprawi Mszę św. za zmarły w ciągu minionego roku kardynałów i biskupów.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę