Nasze projekty

Papież: nigdy wcześniej Biblia nie była tak dostępna dla wszystkich

Do refleksji nad czasem i nawróceniem zaprosił papież w rozważaniach przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański". Franciszek nawiązał również do Niedzieli Słowa Bożego, którą dzisiaj obchodzimy. "Nigdy wcześniej Biblia nie była tak dostępna dla wszystkich: we wszystkich językach, a teraz także w formach audiowizualnych" - mówił.

Tradycyjnie papież nawiązał do czytanego dzisiaj fragmentu Ewangelii (Mk 1, 14-20) i zauważył, że zaprasza on do refleksji nad dwoma zasadniczymi tematami: czasem i nawróceniem.

Czas należy rozumieć jako okres trwania historii zbawienia dokonanego przez Boga a czas „wypełniony” to ten, w którym to zbawcze działanie osiąga swój punkt kulminacyjny, gdy Bóg posłał swojego Syna na świat, a Jego królestwo stało się bardziej niż kiedykolwiek „bliskie”. Jednakże zbawienie wymaga nawrócenia. Chodzi o zmianę mentalności i przemianę życia, by nie iść już za wzorcami świata, ale za wzorcem Boga, którym jest Jezus – wskazał Franciszek.

Ojciec Święty podkreślił, że dla każdego z nas czas, w którym możemy przyjąć odkupienie, jest krótki: jest to czas trwania naszego życia na tym świecie. Dlatego każda chwila naszego istnienia jest cennym czasem, aby miłować Boga i bliźniego, i w ten sposób wejść do życia wiecznego.

Reklama
Reklama

Niech Maryja Dziewica pomoże nam przeżywać każdy dzień, każdą chwilę jako czas zbawienia, w którym Pan przechodzi obok nas i powołuje nas do pójścia za Nim. I pomoże nam nawrócić się z mentalności świata na mentalność miłości i służby – powiedział papież.

„Oby nigdy nie zabrakło nam radości zasiewania Ewangelii”

Papież Franciszek nawiązał również do Niedzieli Słowa Bożego, którą obchodzimy. Zauważył, że wielkim darem naszych czasów jest ponowne odkrycie Pisma Świętego w życiu Kościoła „na wszystkich poziomach”.

Reklama
Reklama

Nigdy wcześniej Biblia nie była tak dostępna dla wszystkich: we wszystkich językach, a teraz także w formach audiowizualnych i cyfrowych – mówił.

PRZECZYTAJ: Papież o Słowie Bożym. “To list miłosny napisany dla nas przez Boga”

Przywołał również słowa św. Hieronima, który „mówi, że nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”I odwrotnie, to Jezus Chrystus, Słowo, które stało się ciałem, który umarł i zmartwychwstał, otwiera nasze umysły na zrozumienie Pism. Dzieje się to przede wszystkim w liturgii, ale także wtedy, gdy modlimy się sami lub w grupach, zwłaszcza Ewangelią i psalmami. Dziękuję i wspieram parafie w ich nieustannych wysiłkach, aby wychowywać do słuchania Słowa Bożego. Oby nigdy nie zabrakło nam radości zasiewania Ewangelii! – powiedział Ojciec Święty – powiedział papież.

Reklama

Problemy zdrowotne papieża

Z powodu nawrotu rwy kulszowej papież Franciszek nie weźmie udziału w planowanych na najbliższe dni wydarzeniach. Zaplanowane na poniedziałek 25 stycznia spotkanie z korpusem dyplomatycznym zostało przełożone, a popołudniowym nieszporom na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Bazylice św. Pawła będzie przewodniczył kardynał Kurt Koch, stojący na czele Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

ZOBACZ: Papież ma nawrót rwy kulszowej. Nie weźmie udziału w planowanych wydarzeniach

kh/KAI/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite