Nasze projekty

Papież ma nawrót rwy kulszowej. Nie weźmie udziału w planowanych wydarzeniach

Z powodu nawrotu rwy kulszowej papież Franciszek nie będzie przewodniczył zaplanowanym na najbliższe dni celebracjom i spotkaniom. Poprowadzi tylko niedzielną modlitwę "Anioł Pańki".

Jak poinformował Matteo Bruni, dyrektor biura prasowego Watykanu, poranne uroczystości przy Ołtarzu Katedry w Bazylice Watykańskiej poprowadzi abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

Zaplanowane na poniedziałek 25 stycznia spotkanie z korpusem dyplomatycznym zostało przełożone, a popołudniowym nieszporom na zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Bazylice św. Pawła będzie przewodniczył kardynał Kurt Koch, stojący na czele Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

Papież Franciszek będzie natomiast, zgodnie z planem, niedzielnej modlitwie Anioł Pański w Bibliotece Pałacu Apostolskiego o godz. 12.00.

Reklama
Reklama

Podobna sytuacja miała miejsce pod koniec roku, kiedy papież Franciszek z powodu choroby nie mógł przewodniczyć sylwestrowym nieszporom i Te Deum w bazylice św. Piotra oraz noworocznej mszy.

ZOBACZ: Franciszek ma atak rwy kulszowej. Nie będzie przewodniczyć sylwestrowej modlitwie

kh/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite