Nasze projekty

Papież na… półkolonii! Odwiedził dzieci watykańskich pracowników

Franciszek odwiedził dzieci na letnich półkoloniach, które odbywają się w Watykanie. Odpowiadał na ich pytania, które odnosiły między innymi do świata cyfrowego czy tego, kto dla papieża jest największym superbohaterem.

fot. Vatican News/twitter.com

Hasłem tegorocznej edycji letnich półkolonii dla dzieci watykańskich pracowników są słowa: „Bee heroes” – bohaterskie pszczoły. Półkolonie trwają od 3 lipca do 4 sierpnia. Są podzielone na pięć turnusów. W każdym z nich uczestniczy 250 dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Prowadzą je salezjanie w duchu oratoriów św. Jana Bosco, czyli w taki sposób, by zabawę łączyć z odkrywaniem obecności Pana Jezusa.

Franciszek spędził wśród dzieci niespełna godzinę. Jedno z zadanych mu pytań dotyczyło świata cyfrowego. Papież zauważył, że trzeba umieć z niego korzystać, ale nie wolno pozwolić, abyśmy to my byli przez ten świat wykorzystywani. Dzieci watykańskich pracowników były też ciekawe, kto dla Franciszka jest największym superbohaterem.

Reklama

Wiecie, kim są moi superbohaterzy? Dziadkowie. Bo to oni założyli rodzinę. Potem się zestarzeli, ale mają w sobie mądrość. I dlatego ważne jest, byście rozmawiali z dziadkami. Rozmawiajcie z nimi zawsze, pytajcie się, jak to było za ich czasów. Niech wam opowiedzą. Pamiętam, że mój dziadek, który podczas wojny uczestniczył w Bitwie nad Piawą, opowiadał mi straszne rzeczy o wojnie. Nigdy tego nie zapomnę. Ale dziadkowie opowiadali mi też rzeczy piękne, mówili nam jak żyć – powiedział papież.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę