Nasze projekty

Papież Franciszek udzielił wywiadu włoskiej telewizji. W Wielki Piątek emisja

W Wielki Piątek przed godz. 15, włoska telewizja RAI wyemituje wywiad z papieżem Franciszkiem, zatytułowany "Nadzieja podczas oblężenia" i poświęcony m.in. ogarniętej wojną Ukrainie.

fot. Papież Franciszek/Twitter.com

Ekskluzywny wywiad z Ojcem Świętym zostanie wyemitowanie na antenie RAI 1, w ramach specjalnego wydania katolickiego programu publicystycznego „A Sua Immagine”, które rozpocznie się w Wielki Piątek, 15 kwietnia, o godz. 14. Papież będzie rozmawiał z gospodynią tej audycji, dziennikarką Loreną Bianchetti, „na temat wielu cierpień, dotykających ludzkość, począwszy od wojny na Ukrainie”.

„Franciszek podzieli się z widzami mocnymi i poruszającymi słowami na temat relacji między dobrem a złem. Motywem przewodnim wywiadu z Bianchetti, pierwszą kobietą, która przeprowadziła wywiad z papieżem dla włoskiej telewizji, będzie temat nadziei” – czytamy w zapowiedzi programu. Wywiad będzie pierwszą papieską rozmową od czasu rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Podczas tegorocznego Triduum Paschalnego i świąt Wielkiej Nocy, papież Franciszek aż dwukrotnie pojawi się we włoskiej telewizji publicznej. W wielkanocny wieczór 17 kwietnia, także na antenie RAI 1, Ojciec Święty wspólnie z aktorem Roberto Benignim będzie przybliżał postaci znane z kart Ewangelii, a jego refleksje zostaną zilustrowane wybitnymi dziełami sztuki. Nie będzie to program na żywo, ale oparty na długim wywiadzie, udzielonym z tej okazji przez Ojca Świętego.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę