Papież Franciszek rozpoczął rekolekcje. „Modlimy się w intencji Kościoła i ludzkości”

Wczoraj, podczas modlitwy Anioł Pański papież poprosił wiernych, aby towarzyszyli mu w tym tygodniu modlitwą, w czasie jego wielkopostnych rekolekcji. Drugi rok z rzędu, ze względu na pandemię koronawirusa, odbywają się one w trybie indywidualnym.

fot. La Stampa

Wspólnie ze współpracownikami Kurii Rzymskiej rozpoczynamy rekolekcje. Wniesiemy w naszą modlitwę wszystkie potrzeby Kościoła i rodziny ludzkiej. I wy też proszę, módlcie się za nami – mówił wczoraj papież.

Poprosił wiernych zgromadzonych na Anioł Pański na Placu św. Piotra, aby towarzyszyli mu duchowo w tygodniu Rekolekcji Wielkopostnych, które rozpoczęły się wczoraj i potrwają do piątku, 11 marca. W tych dniach wszystkie zobowiązania Papieża zostaną zawieszone, łącznie z audiencją generalną w środę 9 marca.

Drugi rok z rzędu pandemia spowodowałam że tradycyjne rekolekcyjne spotkanie Kurii Rzymskiej nie będzie możliwe.

Reklama
Reklama

Dlatego też, tak jak w zeszłym roku, papież Franciszek zaprosił kardynałów rezydujących w Rzymie, zwierzchników dykasterii i przełożonych Kurii Rzymskiej, aby „zatroszczyli się o to osobiście, odchodząc na modlitwę, od niedzieli 6 marca po południu aż do piątku 11 marca.”

pa, Vatican News/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę