Nasze projekty

Papież Franciszek na specjalnej diecie. Wszystko przez rwę kulszową

Papież Franciszek przeszedł na specjalną dietę – piszą nieoficjalnie hiszpańskie i włoskie media. Reżim żywieniowy ma być związany z powtarzającymi się atakami rwy kulszowej, których doświadcza w ostatnich tygodniach Ojciec Święty.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, papież Franciszek nie będzie musiał przechodzić żadnej specjalnej operacji związanej z atakami rwy kulszowej, które od czasu do czasu dotykają papieża. Przez to Franciszek regularnie musi poddawać się leczeniu i fizjoterapii.

W ostatnich tygodniach ataki były tak silne, że papież zrezygnował z uczestnictwa w kilku uroczystościach. 31 grudnia nie wziął udziału w uroczystym Te Deum, nie odprawił też noworocznej mszy w bazylice św. Piotra. W ostatnich dniach był nieobecny w czasie watykańskich uroczystości w Niedzielę Słowa Bożego.

Według mediów, Franciszek został poddany serii badań lekarskich, które wykluczyły uraz kręgosłupa i inne dolegliwości. Diagnoza to przewlekłe zapalenie nerwu kulszowego, które można leczyć regularnymi cyklami fizjoterapii i ścisłą dietą odchudzającą, która będzie miała za zadanie odciążyć stawy. Papież Franciszek ma schudnąć 7-8 kilogramów.

Reklama
Reklama

Codzienne aktywności papieża nie zmieniają się. Środowe audiencje są przez niego prowadzone jak zazwyczaj na siedząco i stojąco z Biblioteki Pałacu Apostolskiego, niedzielny Anioł Pański również przebiega normalnie. Papież przyjmuje także gości.

SPRAWDŹ: Papież ma nawrót rwy kulszowej. Nie weźmie udziału w planowanych wydarzeniach

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite