Nasze projekty

Papież Franciszek do Polaków: Dziękuję za wasze dzieło miłosierdzia

Podczas dzisiejszej audiencji generalnej Papież Franciszek podsumował swoją pielgrzymkę do Iraku. Na zakończenie pozdrowił wiernych różnych języków i krajów. Nie zabrakło słów skierowanych do Polaków.

YouTube/VaticanNews

Na zakończenie audiencji generalnej Papież Franciszek pozdrowił wiernych różnych języków oglądających transmisję z Biblioteki Pałacu Apostolskiego. Zwracając się do osób mówiących po arabsku, zapewnił o swojej modlitwie o pokój na całym Bliskim Wschodzie. Ojciec Święty zwrócił się także do Polaków.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Moje serce jest pełne wdzięczności dla Boga i dla wszystkich, którzy umożliwili moją Wizytę w Iraku. Dziękuję Wam za modlitwy, którymi towarzyszyliście mi podczas tej pielgrzymki. Dziękuję również za Wasze dzieło miłosierdzia na rzecz chrześcijan w Iraku, zwłaszcza w Mosulu. Zachęcam, abyście modlili się o braterstwo i pokój na całym świecie. Z serca Wam błogosławię. – powiedział Ojciec Święty.

Dzieło Miłosierdzia w Mosulu działa od wielu lat. Polacy aktywnie włączyli się w pomoc między innymi poprzez dostarczenie tymczasowych domów dla powracających do kraju Irakijczyków, których domy zostały zniszczone. Polacy zaangażowani są także w misję odbudowy Mosulu za pośrednictwem Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Polskiej Akcji Humanitarnej. Z Polski do Iraku dostarczane są paczki żywnościowe, pakiety higieniczne, a także środki finansowe do odbudowy zniszczonej infrastruktury wodno-sanitarnej, a także szkół i szpitali.

Reklama
Reklama

SPRAWDŹ: Papież o swojej pielgrzymce do Iraku: Zmęczyłem się bardziej niż wcześniej

kw/VaticanNews/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę