Papież do Polaków: otwierając gościom z Ukrainy wasze domy, staliście się ich rodziną

"W tym roku obchodzicie Wielki Tydzień i Wielkanoc w sposób szczególny: razem z wieloma gośćmi z Ukrainy. Wielkanoc to święta rodzinne, a wy, otwierając im wasze domy, staliście się ich rodziną" - mówił papież do Polaków podczas dzisiejszej audiencji.

fot. vatican news/youtube.com

Papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej zachęcił Polaków do czynnego oczekiwania na Zmartwychwstanie Pana. W swoich słowach podkreślił, że tegoroczne obchodzenie świąt w Polsce będzie szczególne, a to za sprawą gości z Ukrainy jacy zawitali do wielu polskich domów.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. W tym roku obchodzicie Wielki Tydzień i Wielkanoc w sposób szczególny: razem z wieloma gośćmi z Ukrainy. Wielkanoc to święta rodzinne, a wy, otwierając im wasze domy, staliście się ich rodziną. Chociaż większość z nich, zgodnie z tradycją wschodnią, będzie obchodzić te święta tydzień później, już teraz, wszyscy razem wpatrujecie się w Ukrzyżowanego i oczekujecie na zmartwychwstanie Chrystusa, i pokój w Ukrainie. Z serca wam błogosławię – powiedział papież Franciszek.

W dzisiejszej audiencji wzięła udział grupa pielgrzymów z Warszawy oraz pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

Reklama
Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę