Nasze projekty

Papież do franciszkanów: budujcie mosty pokoju!

"Oczekuję od franciszkanów, że będą apostołami pojednania i przebaczenia" - takie zadanie we współczesnym świecie stawia przed franciszkanami całego świata papież Franciszek.

Fot. Bob Wilson/Cathopic

Papież powiedział o tym w wywiadzie, którego udzielił włoskiemu miesięcznikowi wydawanemu przez Sacro Convento w Asyżu.

Papież podkreśla, że dla niego św. Franciszek jest „świętym pokory, dobra i cierpliwości”, który łączy wszystkich. Zauważa, że zadaniem jakie stoi przed jego duchowymi synami i córkami jest dawanie świadectwa przebaczenia i dobra. Franciszkanin musi być bardzo otwarty w sakramencie pojednania, przebaczać wszystko. Pan nigdy nie męczy się przebaczaniem. Oczekuję od franciszkanów, że będą apostołami pojednania i przebaczenia – zaznaczył Ojciec Święty.

ZOBACZ TEŻ: Wypij „Cappuccino dla Afryki” i wspomóż dzieci!

Reklama

Pytany o to, jakie największe wyzwanie staje przed rodziną franciszkańską w naszym podzielonym świecie Franciszek odpowiada, że przede wszystkim muszą budować mosty i wyciągać rękę ku bliźnim. Od końca drugiej wojny światowej do dziś na świecie wciąż trwają wojny: popatrzmy na Palestynę i Ukrainę. Jest tak wiele okrucieństwa, wielu ludzi jest więzionych z powodów politycznych, dlatego proszę o mosty pokoju – przypomniał Papież. I dodał: „To jest łaska, o którą powinniśmy prosić św. Franciszka a franciszkanie muszą pomóc w budowaniu mostów”.

Beata Zajączkowska, Vatican News, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę