Papież: ani jednego dziecka więcej w niewoli narkotyków

„Przeciwko przestępczości narkotykowej, która niszczy, można stworzyć alternatywę” – powiedział papież Franciszek w specjalnym słowie skierowanym do organizacji Familia Grande Hogar de Cristo. Działa ona w Argentynie i świętuje obecnie piętnastolecie istnienia.

fot. Pbro. Carlos Pelayo/cathopic.com

Familia Grande Hogar de Cristo to sieć 140 ośrodków, których celem jest kompleksowa pomoc osobom w trudnej sytuacji socjalnej oraz tym, które cierpią z powodu uzależnienia od narkotyków. Głównym elementem obchodów piętnastej rocznicy powstania jest uroczysta pielgrzymka wizerunku Matki Bożej z Luján po całej Argentynie.

Pielgrzymka i przesłanie. Pielgrzymka nadziei: «Ani jednego dziecka więcej w niewoli narkotyków». Pielgrzymka dająca świadectwo: «Zobaczcie, co można było zrobić z Bożą pomocą». Pielgrzymka, która jest konstruktywna. To jest świadectwo 15 lat istnienia Domów Chrystusa. I nadzieja: jest czas. Można to zrobić. Przeciwko przestępczości narkotykowej, która niszczy… da się to zrobić. Można stworzyć alternatywę – mówił papież Franciszek.

Domy Chrystusa to nie tylko ręka, która cię podnosi, ale to miłość, to Dom, w którym nabierasz sił, twoje życie zostaje wzmocnione i ponownie zostajesz włączony w społeczeństwo w dużo lepszy sposób. Pielgrzymka i przesłanie. Wszystkiego najlepszego z okazji 15 urodzin dla Hogares de Cristo, które rozpoczynają podróż z ikoną w całym kraju. Nie bójcie się. Będziecie mieli wiele trudności, ale do tej pory je pokonywaliście, bo byliście przekonani, że to, co dajecie, jest ratunkiem dla wielu dzieci zagrożonych przez narkotyki. Niech Bóg Wam błogosławi i idźcie naprzód! – powiedział.

Reklama
Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę