Nasze projekty

„Noszę ją w sercu”. Papież nagrał przesłanie na święto Matki Bożej z Aparecidy

Wizerunek Matki Bożej z Aparecidy jest bardzo bliski papieżowi Franciszkowi. 12 października przypada jej święto. Z tej okazji przesłał on mieszkańcom Brazylii film z pozdrowieniami i prośbą o modlitwę.

„Pamiętam to miasto i Maryję”

Brazylia przeżywa dziś święto Matki Bożej z Aparecidy, patronki kraju. Jej wizerunek jest bardzo bliski Ojcu Świętemu. W specjalnym nagraniu papież powiedział „Tak bardzo pamiętam to miasto i Maryję. Noszę ją w sercu”.

Niech nam bardzo błogosławi, niech opiekuje się nami, wami i wszystkimi mieszkańcami Brazylii. Modlę się za was, przesyłam wam moje błogosławieństwo. I proszę, módlcie się za mnie. Dziękuję” – dodał papież.

Aparecida to bardzo ważne miejsce dla Papieża Franciszka. 16 lat temu odbyło się tam pamiętne dla Franciszka zgromadzenie – 5. Konferencja Ogólna Episkopatu Ameryki Łacińskiej i Karaibów.

Reklama
Papież z figurką Matki Bożej z Apaercidy
fot. VaticanNews/YouTube

Nagranie z wyjątkowego miejsca

W 2013 r. Papież odwiedził Aparecidę już jako Następca św. Piotra. Mogłem osobiście zobaczyć, jak biskupi, pracując nad tematem spotkania z Chrystusem, bycia uczniem i misji, […] byli zainspirowani tysiącami pielgrzymów, którzy każdego dnia przybywali, aby powierzyć swoje życie Matce Bożej – mówił wtedy. Papież dodał wówczas, że konferencja z 2007 roku była „wielkim momentem Kościoła”.

Dzięki Papieżowi wizerunek Matki Bożej z Aparecidy znalazł się w Ogrodach Watykańskich. A dziś filmik ze wspomnieniem o tym mieście i o Maryi Papież nagrał w czasie innego, bardzo ważnego zgromadzenia – Synodu Biskupów.

os, KAI, Vatican News/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę