Nasze projekty

KSM spotkało się z papieżem Franciszkiem w Watykanie

To było zaledwie kilkuminutowe spotkanie, jednak serdeczność papieża, Jego otwartość oraz duch modlitwy poruszają i wzywają do naśladowania - mówi ks. Andrzej Lubowicki, sekretarz generalny KSM. W środę 29 stycznia po audiencji generalnej papież Franciszek spotkał się z kilkuosobową delegacją Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W trakcie kilkuminutowego spotkania papież przyjął ikony patronów KSA – św. Stanisława Kostki i bł. Karoliny Kózkówny, rozmawiał chwilę z delegacją, błogosławił na kolejne lata działalności stowarzyszenia i życzył sukcesów.

– Cieszę się, że papież nam pobłogosławił. Audiencja w auli Pawła VI, wygłoszona przez papieża katecheza oraz doświadczenie powszechności Kościoła, to coś, co długo będę nosił w sercu” – przyznał Tomasz Kasprzak, zastępca przewodniczącego Prezydium Krajowej Rady KSM.

– To było zaledwie kilkuminutowe spotkanie, jednak serdeczność papieża oraz Jego otwartość i duch modlitwy poruszają i wzywają do naśladowania – mówi natomiast ks. Andrzej Lubowicki, asystent Generalny KSM.

Reklama
Reklama

Prezydium Krajowej Rady KSM przebywa w Rzymie na ogólnopolskiej pielgrzymce zorganizowanej z okazji 30. rocznicy reaktywacji Stowarzyszenia. Głównym celem było nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II asystenta KSM w latach powojennych i św. Stanisława Kostki – patrona KSM.

Stowarzyszenie skupia młodych świeckich, którzy przez cnotę, naukę i pracę służą Bogu oraz Polsce. Organizacja powołana decyzją Episkopatu Polski działa w 31 diecezjach.  Główne rocznicowe uroczystości wypadają w październiku 2020 r., ale członkowie KSM cały rok chcą dziękować i modlić się za dalszy rozwój organizacji.

ad, mat. prasowe/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę