Nasze projekty

Kolejne spotkanie papieża z rodzinami ponownie w Rzymie. Odbędzie się w ramach Jubileuszu Roku 2025

Kolejną okazją do spotkania papieża z rodzinami z całego świata będzie Jubileusz Roku 2025 - poinformował prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia na zakończenie dzisiejszej Mszy św. na Placu św. Piotra, kard. Kevin Farrell. Z kolei XI Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w 2028 r., choć nie jest jeszcze podane jego miejsce.

fot. Arnold Straub/unsplash.com

Z radością ogłaszam, że następnym spotkaniem rodzin z papieżem Franciszkiem będzie „Jubileusz Rodzin”, który będzie obchodzony tutaj w Rzymie w ramach Jubileuszu Roku 2025, natomiast XI Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w 2028 r. Módlmy się już od teraz, aby również te spotkania stały się wielkimi wydarzeniami łaski, które poruszą serca tysięcy rodzin – mówił kard. Farrell na zakończenie Mszy św. na Placu św. Piotra. W sobotni wieczór przewodniczył jej papież Franciszek, wieńcząc w ten sposób obchody X Światowego Spotkania Rodzin, które od środy odbywa się w Rzymie.

„Rodziny, ze swoim wyjątkowym powołaniem do świętości, są naprawdę najpiękniejszym obliczem Kościoła”

Zwracając się do Ojca Świętego i wszystkich zebranych, prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia przypomniał, że X Światowe Spotkanie Rodzin kończy obchody Roku Rodziny „Amoris Laetitia”, ogłoszonego w 5. rocznicę publikacji papieskiej adhortacji poświęconej rodzinie. Był to rok, który nadał nowy impuls duszpasterstwu rodzin w diecezjach na całym świecie: wszędzie biskupi, kapłani i świeccy z entuzjazmem i zaangażowaniem wsłuchiwali się w konkretne potrzeby rodzin i dokonywali przeglądu metodologii i treści pracy duszpasterskiej – mówił hierarcha

Obecnie istnieje pilna potrzeba odnowienia zaangażowania, w którym dobrze przygotowani duszpasterze i rodziny będą wiedzieli, jak współpracować, aby być bardziej skutecznymi w zadaniu towarzyszenia dzieciom, młodzieży, małżonkom i całym rodzinom w moralnych i duchowych wyzwaniach współczesnych społeczeństw – dodał.

Reklama

Kard. Farrell podziękował też papieżowi za cykl katechez poświęconych rodzinie, liczne wypowiedzi w obronie życia ludzkiego, a także za ustanowienie Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych. Jest jeszcze wiele do zrobienia, ale po tym spotkaniu z Tobą, Ojcze Święty, w naszych sercach rodzi się ufność i odnowiony entuzjazm. Rodziny, ze swoim wyjątkowym powołaniem do świętości, są naprawdę najpiękniejszym obliczem Kościoła i mogą w wyjątkowy sposób przyczynić się do ewangelizacji świata poprzez swoją zdolność do dawania świadectwa miłości, męstwa w trudnościach i wytrwałości w ufnym oddaniu się Bogu – dodał.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę