Kard. Farrell: Papież godzi się na ograniczenia, które go dziś spotykają

„Papież godzi się na ograniczenia, które go dziś spotykają, przyjmuje je wielkodusznie i z wielkim sercem. Myślę, że jest przykładem dla nas wszystkich, bo nie powinniśmy ukrywać, że wraz z wiekiem słabną w nas możliwości odgrywania aktywnej roli w życiu współczesnego świata. Choć on wciąż ją odgrywa" - zwrócił uwagę prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia kard. Kevin Farrell.

fot. Vatican News/YouTube

Na przykład, jaki daje osobom starszym sam papież, zwłaszcza w ostatnich dniach, kiedy coraz dotkliwiej doświadcza swych ograniczeń, zwrócił uwagę prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia kard. Kevin Farrell przedstawiając dziś w Watykanie orędzie Franciszka na Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

Papież godzi się na ograniczenia, które go dziś spotykają, przyjmuje je wielkodusznie i z wielkim sercem. Myślę, że jest przykładem dla nas wszystkich, bo nie powinniśmy ukrywać, że wraz z wiekiem słabną w nas możliwości odgrywania aktywnej roli w życiu współczesnego świata. Choć on wciąż ją odgrywa – mówił kard. Farrell.

„Pomimo fizycznych ograniczeń wynikających z wieku nie zamierza się zatrzymać”

On pokazuje nam również, że pomimo fizycznych ograniczeń wynikających z wieku nie zamierza się zatrzymać. Każdemu z nas przekazuje tym samym przesłanie, że choć w podeszłym wieku możemy się borykać z różnego rodzaju ograniczeniami, to jednak mamy iść naprzód i robić, co w naszej mocy. Ojciec Święty jest wspaniałym wzorem dla wszystkich ludzi w podeszłym wieku. Fakt, że w tych dniach z powodu kolana porusza się na wózku inwalidzkim nie oznacza, że rezygnuje ze swych codziennych obowiązków. Niemal codziennie ma audiencje, spotyka się z ludźmi i z nimi rozmawia tak samo jak przed miesiącem, kiedy nie był na wózku. Życie toczy się dalej. To właśnie Franciszek chce powiedzieć wszystkim ludziom starszym – dodał.

Reklama
Reklama

Podczas prezentacji orędzia w Biurze Prasowym Stolicy Apostolskiej była mowa między innymi o osobach starszych na Ukrainie, które pomimo zagrożenia nie mogły się ewakuować. Mogę jedynie powtórzyć za papieżem: cierpię i płaczę, myśląc o cierpieniach Ukrainy – powiedział kard. Farrell.

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę