„Jeśli nie staniemy się jak dzieci…” Zaskakująca sytuacja podczas audiencji

"Dziękuję temu dziecku za lekcję, jakiej udzieliło nam wszystkim" - tak powiedział papież Franciszek po sytuacji, która miała miejsce podczas dzisiejszej audiencji ogólnej, kiedy to mały chłopiec podszedł do niego i usiadł na krześle przygotowanym dla jednego z bliskich współpracowników Ojca Świętego.

fot. Catholic Sat/Twitter.com

Podczas środowej audiencji do papieża Franciszka podszedł niepełnosprawny chłopiec i usiadł na krześle przygotowanym dla jednego z bliskich współpracowników Ojca Świętego.

Papież nawiązując później do tego wydarzenia powiedział: W tych dniach mówimy o wolności wiary, wsłuchując się w list do Galatów. Ale przyszło mi na myśl, to co Jezus powiedział o spontaniczności i wolności dzieci, kiedy to dziecko swobodnie podeszło i poruszało się tak, jakby było u siebie w domu.

Reklama
Reklama

Jezus mówi nam, że jeśli nie staniecie się jak dzieci, to nie wejdziecie Królestwa Niebieskiego. Trzeba odwagi, aby zbliżyć się do Pana, aby być otwartym na Pana, nie bać się Pana. Dziękuję temu dziecku za lekcję, jakie udzieliło nam wszystkim, i niech Pan pomoże jemu w jego rozwoju, pomimo ograniczeń, ponieważ dał to świadectwo, które pochodziło z serca. Dzieci nie mają automatycznego tłumacza z serca do życia. Serce idzie naprzód – powiedział papież.

pa/catholicsat/twitter/Stacja7

Reklama
Reklama

Czy warto wchodzić w małżeństwo?
Jeśli jesteś w małżeństwie - na ile oceniasz, że jest ono udane i satysfakcjonujące? Oceń w skali 1-10, gdzie 10 określa najwyższą satysfakcję.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę