Nasze projekty

Jak będą wyglądały najbliższe dni Franciszka? Szczegóły celebracji papieskich podczas Triduum Paschalnego i Wielkanocy

Papież Franciszek, mimo ograniczeń zdrowotnych, będzie uczestniczył we wszystkich zwyczajowych celebracjach liturgicznych podczas Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Dzisiaj, w Wielki Czwartek odprawi Mszę Wieczerzy Pańskiej w rzymskim więzieniu dla nieletnich.

fot. Vatican News/YouTube

Niespodziewana hospitalizacja papieża w zeszłym tygodniu postawiła pod znakiem zapytania jego obecność podczas obchodów Wielkiego Tygodnia. Jednak w sobotę, kiedy papież opuścił Poliklinikę Gemelli, rzecznik Watykanu Matteo Bruni poinformował, że nabożeństwa Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy odprawi zgodnie z planem.

Dziś, w Wielki Czwartek papież uczestniczył w Mszy Świętej Krzyżma. O godz. 16. papież odprawi Mszę Wieczerzy Pańskiej, połączoną z rytem umycia stóp, w więzieniu dla nieletnich Casal del Marmo na przedmieściach Rzymu. Franciszek sprawował już tam tę liturgię w 2013 roku.

CZYTAJ: Franciszek będzie celebrował Mszę Wieczerzy Pańskiej w więzieniu dla nieletnich

W Wielki Piątek, 7 kwietnia, Franciszek będzie przewodniczył Liturgii Męki i Śmierci Jezusa o godz. 17.00 u Bazylice św. Piotra. Wieczorem weźmie udział w Drodze Krzyżowej w rzymskim Koloseum o godz. 21.15.

Reklama

W Wielką Sobotę w Bazylice św. Piotra zostanie odprawiona Wigilia Paschalna, której papież będzie przewodniczył o godz. 19.30.

Niedziela Wielkanocna będzie obchodzona w sposób zwyczajowo uroczysty na Placu św. Piotra: najpierw papież odprawi Mszę św. o godz. 10.00, a o godz. 12.00 z loggii Bazyliki św. Piotra udzieli błogosławieństwa wielkanocnego Urbi et Orbi.

ZOBACZ: Kto będzie przewodniczył liturgiom Wielkiego Tygodnia w Watykanie?

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę