Franciszek spotkał się z młodymi luteranami. „Lepsi jesteśmy wszyscy razem”

Papież przyjął w poniedziałek około pięciuset członków młodzieżowej ekumenicznej pielgrzymki z Niemiec. Franciszek zachęcał luteran i katolików, aby "wsłuchiwać się w melodię Boga", ponieważ "w ten sposób z wielu głosów wyłoni się jedna pieśń".

fot. Bob Wilson / Cathopic

Młodzi niemieccy luteranie i katolicy spotkali się z papieżem, w ramach wspólnej pielgrzymki ekumenicznej, również pięć lat temu z okazji 500. rocznicy reformacji. Młodzież zadawała wtedy pytania Franciszkowi, z których zaczerpnięto hasło tegorocznej pielgrzymki. Jeden z uczestników zapytał, czy lepszy jest Kościół katolicki czy ewangelicki, a papież odpowiedział wówczas: lepsi jesteśmy wszyscy razem.

Jak przypomniał, niektórzy uczestniczyli w ekumenicznej pielgrzymce „Z Lutrem do papieża” także pięć lat temu. Dziś dołączyły do nas całe rzesze nowych twarzy i są to głównie młode twarze – powiedział.

„Chciałbym, aby Kościół był gotowy do słuchania”

Drodzy przyjaciele, wsłuchajcie się w melodię Boga w waszym życiu; w to, co Pan skomponował w waszym życiu. Nie tylko otwórzcie swoje uszy, otwórzcie swoje serca. Jeśli śpiewasz z otwartym sercem, już dotykasz, być może nie zdając sobie z tego sprawy, tajemnicy Boga. Tą tajemnicą jest miłość – miłość, która w Jezusie Chrystusie rozwija swoje cudowne, pełne i niepowtarzalne brzmienie – powiedział Franciszek.

Reklama
Reklama

Franciszek zachęcał, aby „wsłuchiwać się w melodię Boga”, ponieważ „w ten sposób z wielu głosów wyłoni się jedna pieśń”. W ten sposób odbywa się również ekumenizm, zarówno w Niemczech, jak i w wielu innych częściach świata – tłumaczył.

Jak zauważył, ważne jest także słuchanie innych. Chciałbym, aby Kościół był gotowy do słuchania. Uczymy się tego na nowo w procesie synodalnym – powiedział Papież.

Franciszek spotkał się w poniedziałek również z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem.

Reklama
Reklama

kh/Vatican News/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę