Nasze projekty

Franciszek spotkał się z abp. Gänsweinem. Jak przyszłość czeka byłego sekretarza Benedykta XVI?

Jak twierdzi Franca Giansoldati z rzymskiego dziennika „Il Messaggero”, dzisiejszą audiencję należy wiązać z nową misją jaką papież zechce powierzyć byłemu sekretarzowi osobistemu Benedykta XVI.

fot. influenzando/Cathopic/print screen EWTN Polska/YouTube

„Ojciec Święty przyjął dziś na audiencji prywatnej arcybiskupa Georga Gänsweina, tytularnego arcybiskupa Urbisaglia, Prefekta Domu Papieskiego” – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Jak twierdzi Franca Giansoldati z rzymskiego dziennika „Il Messaggero” dzisiejszą audiencję należy wiązać z nową misją jaką papież zechce powierzyć 66-letniemu byłemu sekretarzowi osobistemu Benedykta XVI (od 2003 roku).

Zdaniem dziennikarzy może to być albo funkcja dyplomatyczna – jako papieski przedstawiciel w jednym z krajów, albo reprezentowanie papieża w jednym z ważnych sanktuariów podlegających Stolicy Apostolskiej, albo też kierowanie jedną z diecezji niemieckich.

Reklama

Nie można też wykluczać powierzenia zadań w kurii rzymskiej. Dzisiejsza audiencja zapowiada, że w najbliższym czasie poznamy decyzję papież co do dalszych losów arcybiskupa Gänsweina.

hh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę