Nasze projekty

Franciszek poprosił o modlitwę za ofiary tragicznych wydarzeń w Seulu. Przypomniał o cierpieniu Ukrainy

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa papież zaapelował o pokój na Ukrainie, a także o modlitwę za ofiary paniki podczas imprezy halloweenowej w Seulu oraz zamachu terrorystycznego w stolicy Somalii-Mogadiszu.

FOT. BENHUR ARCAYAN/WIKIPEDIA.COM

Drodzy bracia i siostry, świętujemy zwycięstwo Chrystusa nad złem i śmiercią, módlmy się za ofiary ataku terrorystycznego w Mogadiszu, w którym zginęło ponad 100 osób, w tym wiele dzieci. Niech Bóg nawróci serca ludzi odwołujących się do przemocy! Módlmy się do zmartwychwstałego Pana także za tych, zwłaszcza ludzi młodych, którzy zginęli minionej nocy w Seulu z powodu tragicznych skutków nieoczekiwanej paniki tłumu – powiedział papież.

Następnie odnosząc się do wojny na Ukrainie Franciszek zaapelował: Proszę nie zapominajmy w naszych modlitwach i w cierpieniu naszych serc o udręczonej Ukrainie. Módlmy się o pokój, czyńmy to nieustannie!

W stolicy Somalii – Mogadiszu wybuchły w sobotę dwa samochody pułapki. W wyniku zamachów terrorystycznych zginęło co najmniej 100 osób, a niemal 300 zostało rannych. W ocenie władz kraju ataku dokonała islamistyczna bojówka Asz-Szabab.

Reklama

Według najnowszych informacji w wyniku wybuchu paniki podczas imprezy z okazji Halloween w stolicy Korei Południowej- Seulu zginęło 153 osoby, a 82 zostały ranne. W całym kraju obowiązuje żałoba narodowa i odwoływane są festiwale, parady i inne wydarzenia zaplanowane z okazji Halloween.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę