Nasze projekty

Franciszek odwiedził kościół, by uczestniczyć w pogrzebie swojego lekarza

Papież Franciszek odwiedził po południu kościół Matki Bożej Królowej Rodzin w Pałacu Gubernatora Watykanu, aby uczestniczyć w mszy świętej pogrzebowej jego osobistego lekarza prof. Fabrizio Soccorsiego.

Twitter.com/@EWTNVatican

Uroczystościom przewodniczył kard. Pietro Parolin, sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej. Papież przyszedł na pogrzeb, zajmując miejsce w jednej z pierwszych ławek kościoła.

Prof. Fabrizio Soccorsi zmarł 9 stycznia w wieku 78 lat. Przyczyną jego śmierci było zakażenie koronawirusem. Watykański dziennik „L’Osservatore Romano” poinformował 8 stycznia, że dr Soccorsi był leczony w klinice z powodu choroby nowotworowej i w tym czasie doszło do „komplikacji” spowodowanych wirusem COVID-19.

Soccorsi urodził się 2 lutego 1942 w Rzymie, studia medyczne na rzymskim Uniwersytecie „La Sapienza” ukończył w 1968 roku.

Reklama
Reklama

Pracował jako internista, był wybitnym specjalistą hepatologii i nauczycielem akademickim. Był też ordynatorem szpitala św. Kamila w Rzymie oraz konsultantem Dyrekcji Służby Zdrowia i Higieny Państwa Watykańskiego. Od sierpnia 2015 był osobistym lekarzem papieża Franciszka.

SPRAWDŹ: Kard. Krajewski o walce z koronawirusem: Czułem się całkowicie bezbronny

ag/EWTN/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę