Franciszek o swojej ewentualnej rezygnacji: Zawsze, gdy papież choruje, pojawia się huragan konklawe

„Zawsze, gdy papież jest chory, pojawia się wiaterek lub huragan konklawe” – w ten sposób Ojciec Święty Franciszek odpowiedział na jedno z pytań podczas ekskluzywnego wywiadu z Carlosem Herrerą z hiszpańskiego radia Cope. Zostanie on wyemitowany w najbliższą środę 1 września.

Fot: Cathopic/Gaby Arevalo

Dziennikarz zapowiada, że w półtoragodzinnym wywiadzie Papież odpowie na wszystkie pytania. Przybyliśmy z wieloma pytaniami i opuszczamy Watykan z wieloma odpowiedziami – stwierdza Carlos Herrera.

Są wśród nich pytania o stan zdrowia Ojca Świętego, będący ostatnio przedmiotem wielu spekulacji, zwłaszcza po operacji, którą Papież przeszedł na początku lipca. Pytany jak się czuje Franciszek odpowiada. „jestem żywy”. Wspomina, że „pielęgniarka uratowała mu życie” i podkreśla, że „to już drugi raz w moim życiu, kiedy pielęgniarka uratowała mi życie, pierwszy raz w 1957 roku”.

Odnosząc się do spekulacji na temat jego zdrowia, także ewentualnej rezygnacji z kontynuowania Posługi Piotrowej Franciszek odpowiada: „zawsze, gdy papież jest chory, pojawia się wiaterek lub huragan konklawe”.

Reklama
Reklama

Rozmowę między Jego Świątobliwością a Carlosem Herrerą będzie można śledzić w całości w programie „Herrera en COPE”, 1 września od godz. 8 rano, na antenie COPE, w aplikacji oraz za pośrednictwem cope.es.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę