Nasze projekty

Franciszek: Kościół potrzebuje ludzi młodych, by się nie zestarzeć

"Św. Jan Paweł II powiedział, że kiedy żyjesz z młodymi, sam stajesz się młody, a Kościół potrzebuje ludzi młodych, by się nie zestarzeć" - podkreśla papież Franciszek, zachęcając w sierpniu do modlitwy za młodych.

fot. Angie Menes/cathopic.com

Franciszek zachęca, by prosić Boga, „aby te Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pomogły młodym ludziom wyruszyć w drogę, dając świadectwo Ewangelii własnym życiem”. Kościół to nie klub dla osób trzeciego wieku, ani też klub młodzieżowy. Umrze, jeśli przemieni się w sprawę starców – podkreśla papież w opublikowanym wideo. Dlatego zachęca do żywej obecności wszystkich pokoleń we wspólnocie wiernych.

Zapytany z kolei, dlaczego wybrał jako temat nadchodzących ŚDM w Lizbonie werset biblijny mówiący o tym, jak Maryja z pośpiechem udała się do swojej kuzynki Elżbiety, Franciszek odpowiada: Ponieważ Maryja, gdy tylko usłyszała, że będzie Matką Boga, nie zatrzymuje się, nie robi sobie selfie, ani się z tym nie obnosi. Po pierwsze wyrusza w drogę, w pośpiechu, aby służyć, aby pomagać. Także wy musicie uczyć się od Niej wyruszania w drogę w celu pomocy innym – zaznacza papież.

Pragnąłbym zobaczyć w Lizbonie zalążek świata przyszłości. Świata, gdzie miłość stoi w centrum, gdzie możemy się poczuć braćmi i siostrami. Żyjemy wśród wojen, a potrzebujemy jakiejś alternatywy. Świata, który nie boi się dawać świadectwa Ewangelii. Świata radości, bo jeśli my, chrześcijanie, nie mamy w sobie radości, to pozostajemy niewiarygodni, nikt nam nie wierzy – podkreśla.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Franciszek do młodych: tylko Bóg może dać wam prawdziwe szczęście

KAI, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę