Nasze projekty

Franciszek: Jeśli chcesz poznać Chrystusa, spójrz na krzyż

„Chodzi o to, aby zasiać ziarno miłości nie za pomocą słów, które ulatują, ale za pomocą konkretnych, prostych i odważnych przykładów. Wtedy Pan, ze swoją łaską, sprawia, że przynosimy owoce, nawet wówczas, gdy gleba jest jałowa z powodu nieporozumień, trudności czy prześladowań.” - mówił Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” transmitowanej z Biblioteki Pałacu Apostolskiego w Watykanie.

Ojciec Święty w centrum swego rozważania umieścił żądanie Greków skierowane do uczniów Jezusa w Jerozolimie na krótko przed Jego męką: „Chcemy ujrzeć Jezusa” (J 12, 21). Zauważył, że mówiąc o ziarnie pszenicy, które przynosi plon obfity, tylko wówczas, gdy obumrze w glebie, Pan Jezus jakby wskazywał na krzyż. Jest on w najwyższym stopniu symbolem chrześcijan i zobowiązuje nas do spójności naszego życia z Ewangelią. „Krzyż nie może nie wyrażać miłości, służby, bezwarunkowego daru z siebie: tylko w ten sposób jest on naprawdę «drzewem życia», życia nader obfitego” – podkreślił papież.

Franciszek zauważył, że również dzisiaj wiele osób chciałoby poznać Jezusa. Zatem chrześcijanie muszą odpowiedzieć świadectwem życia, które daje siebie w służbie. „Chodzi o to, aby zasiać ziarno miłości nie za pomocą słów, które ulatują, ale za pomocą konkretnych, prostych i odważnych przykładów. Wtedy Pan, ze swoją łaską, sprawia, że przynosimy owoce, nawet wówczas, gdy gleba jest jałowa z powodu nieporozumień, trudności czy prześladowań. Właśnie wówczas, w trudnym doświadczeniu i samotności, gdy ziarno obumiera, nastaje chwila, kiedy kiełkuje życie, aby w swoim czasie wydać dojrzały owoc. To właśnie w tym splocie śmierci i życia możemy doświadczyć radości i prawdziwej owocności miłości” – powiedział Ojciec Święty. Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” papież udzielił wszystkim apostolskiego błogosławieństwa.

KAI, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę