Franciszek: jednym z największych zagrożeń jest zapomnienie o dramacie Ukrainy

"Ostatnio zobaczyłem w gazecie, że wiadomość o wojnie była na dziewiątej stronie! To nie problem zainteresowania, to po prostu jest paskudne" - powiedział papież Franciszek w czasie spotkania z ukraińskimi zakonnikami.

FOT. BENHUR ARCAYAN/WIKIPEDIA.COM

W czasie audiencji, z obradującymi w Rzymie, kapitułami generalnymi trzech zgromadzeń: Kleryków Regularnych Matki Bożej, misjonarzy oraz bazylianów z Ukrainy, papież zapewnił o bliskości z ofiarami wojny.

W tej chwili bólu i męczeństwa jestem blisko was. Cały Kościół jest blisko was. Towarzyszymy wam jak możemy w Waszym bólu. Często myślę, że jednym z największych zagrożeń jest teraz zapomnienie o dramacie Ukrainy. Człowiek się przyzwyczaja… a wtedy to już nie jest dla niego takie ważne. Ostatnio zobaczyłem w gazecie, że wiadomość o wojnie była na dziewiątej stronie! To nie problem zainteresowania, to po prostu jest paskudne – mówił do ukraińskich bazylianów.

Dlatego jesteśmy blisko was – i wszyscy musimy na nich patrzeć, bo oni są teraz przechodzą męczeństwo. Jesteście w trakcie męki. I życzę wam, aby Pan zlitował się nad wami i był blisko was z darem pokoju – powiedział papież.

Reklama
Reklama

kh, Vatican News/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę