Nasze projekty

Franciszek i Benedykt XVI spędzą wspólnie urlop?

W historii Kościoła będzie to wydarzenie bez precedensu: według mediów zbliżonych do Watykanu Benedykt XVI i Franciszek spędzą wspólny urlop w Castel Gandolfo

Według tych informacji, na zaproszenie swojego następcy papież senior uda się już w pierwszych dniach lipca na kilkutygodniowy pobyt w letniej rezydencji papieży nad jeziorem Albano.

 

Prawdopodobnie również Franciszek spędzi pierwsze dni lipca w Castel Gandolfo, zanim 5 lipca uda się z wizytą duszpasterską do Ameryki Południowej. Natomiast 3 lipca Benedykt XVI odbierze tam nadany mu przez Uniwersytet Papieski Jana Pawła II i Akademię Muzyczną w Krakowie doktorat honoris causa. Watykan dotychczas nie potwierdził tych informacji.

Reklama
Reklama

Gdyby tak się stało, byłby to pierwszy wyjazd papieża seniora do Castel Gandolfo od czasu, gdy w maju 2013 r. wprowadził się do przebudowanego na jego potrzeby klasztoru w Ogrodach Watykańskich. Ostatnio przebywał tam po ustąpieniu z tronu papieskiego 28 lutego 2013 r. oczekując na zakończenie jego nowej siedziby watykańskiej.

Byłby to także dłuższy pobyt wakacyjny dla Franciszka. Po inauguracji pontyfikatu papież zerwał z tradycją swoich poprzedników, którzy latem wyjeżdżali z Rzymu na kilka tygodni do położonego w górach i chłodniejszego Castel Gandolfo.

Przeczytaj również

ts / Watykan

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę