Nasze projekty

Franciszek: bez pokory serca nie można oddawać czci Bogu

„Jeśli nie porzucimy naszych roszczeń, naszych próżności, naszej zawziętości, naszego dążenia do bycia pierwszymi, może przydarzy nam się czcić kogoś lub coś w życiu, ale nie będzie to Pan! Jeśli natomiast porzucimy nasze roszczenia do samowystarczalności, jeśli uczynimy siebie małymi wewnętrznie, wtedy na nowo odkryjemy cud adoracji Jezusa. Ponieważ adoracja wymaga pokory serca” – powiedział papież w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” 6 stycznia, w uroczystość Objawienia Pańskiego.

fot. Vatican News/Youtube.com

Ojciec Święty nawiązał do czytanego dziś fragmentu Ewangelii (Mt 2, 1-12) i podkreślił pokorę Mędrców ze Wschodu, którzy padają na twarz, aby adorować dziecko! Wskazał, że gest ten oznacza akceptację wielkości Boga, która objawia się w małości. Magowie odkładają na bok swoje własne idee i czynią miejsce dla Boga, padając na twarz i oddając Mu pokłon. Okazują, że z pokorą przyjmują Tego, który przedstawia siebie w pokorze. I w ten sposób otwierają się na adorację Boga – podkreślił Franciszek.

„A adoracja wymaga pokory serca”

Jeśli nie porzucimy naszych roszczeń, naszych próżności, naszej zawziętości, naszego dążenia do bycia pierwszymi, może przydarzy nam się czcić kogoś lub coś w życiu, ale nie będzie to Pan! Jeśli natomiast porzucimy nasze roszczenia do samowystarczalności, jeśli uczynimy siebie małymi wewnętrznie, wtedy na nowo odkryjemy cud adoracji Jezusa. Ponieważ adoracja wymaga pokory serca – powiedział papież.

Ojciec Święty zachęcił zgromadzonych do postawienia sobie szeregu pytań dotyczących naszej pokory i zdolności uczenia się, aby być dyspozycyjnym dla Boga i dla innych, przyjąć punkt widzenia Boga i innych ludzi, aby zawsze i stale adorować Jezusa.

Reklama

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę