Nasze projekty

Franciszek: adopcja to jedna z najdoskonalszych form ojcostwa i macierzyństwa

"Święty Józef pokazuje nam, że adopcja jest jedną z najdoskonalszych form miłości oraz ojcostwa i macierzyństwa" – powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Ojciec Święty omawiał dzisiaj tajemnicę przybranego ojcostwa opiekuna Pana Jezusa.

fot. Vatican News/Youtube.com

Franciszek przypomniał, że w starożytności na Wschodzie instytucja adopcji była bardzo powszechna, a jej przykładem jest praktyka lewiratu, gdzie szwagier wzbudzał potomstwo po zmarłym bracie, który pozostawał ojcem prawnym, przekazując nowonarodzonemu dziecku wszystkie prawa dziedziczne. Józef jako oficjalny ojciec Jezusa nadał mu imię: „Jezus”, co znaczy „Pan zbawia” – przypomniał papież.

„Ten rodzaj więzi nie jest czymś drugorzędnym”

Ojciec Święty zwrócił się szczególnie do tych, którzy otwierają się na przyjęcie życia poprzez drogę adopcji. Józef pokazuje nam, że ten rodzaj więzi nie jest czymś drugorzędnym, nie jest środkiem awaryjnym. Ten rodzaj wyboru jest jedną z najdoskonalszych form miłości oraz ojcostwa i macierzyństwa – podkreślił Franciszek.

Zachęcił, by nie obawiać się obrania drogi adopcji, podjęcia „ryzyka” przyjęcia dzieci. Oby instytucje były zawsze gotowe do pomocy w tym zakresie, poważnie czuwając, ale także upraszczając niezbędne procedury, tak aby mogły się spełnić marzenia jakże wielu dzieci, które potrzebują rodziny, i tak wielu małżonków, którzy pragną dać siebie w miłości – zaapelował Franciszek.

Reklama

Modlę się, aby nikt nie czuł się pozbawiony więzi miłości ojcowskiej. Oby św. Józef otaczał swoją opieką i pomocą sieroty; i orędował za małżeństwami, które pragną mieć dziecko –wyznał papież, kończąc po raz kolejny swą katechezę słowami modlitwy.

pa, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę