Dziś o 13. papież Franciszek przyjmie Władimira Putina

Dziś o 13. po południu papież Franciszek przyjmie w Watykanie prezydenta Rosji Władimira Putina. Ze tym spotkaniem wielu ludzi wiąże nadzieje na zaproszenie papieża do Rosji, ale też na szczerą rozmowę o toczących się na świecie konfliktach, zwłaszcza tym w Syrii.

„Celem wizyty, podobnie jak poprzednie kontakty między prezydentem Putinem a papieżem, jest wymiana poglądów na temat dzisiejszego świata, wzajemne słuchanie się, porównywanie ich stanowisk w głównych kwestiach i oczywiście , ustanowienie wspólnych podejść do sytuacji, które powstają dzisiaj lub mogą powstać w przyszłości. Muszę powiedzieć, że te regionalne konflikty i sytuacje o globalnym znaczeniu są dość liczne” – mówił w wywiadzie dla rządowej rosyjskiej agencji informacyjnej Sputnik ambasador Rosji we Włoszech Aleksander Awdiejew.

Dodał, że będzie to trzecie spotkanie prezydenta Putina z papieżem Franciszkiem: pierwsze odbyło się w listopadzie 2013 r., drugie – w czerwcu 2015. – Po pani kanclerz Angeli Merkel pan prezydent Putin jest najczęściej spotykającą się z papieżem głową państwa – zasugerował Awdiejew.

Według informacji podawanych przez niektóre media, niewykluczonym jest, że prezydent Putin zaprosi papieża do Rosji.

Reklama
Reklama

Spotkanie papieża z Władimirem Putinem cieszy się ogromnym zainteresowaniem opinii publicznej, co jest widoczne zwłaszcza w mediach społecznościowych. Użytkownicy Twittera wymyślili hashtag #TellPutin („Powiedz Putinowi”), w którym podsuwają papieżowi sprawy do poruszenia podczas tego spotkania. „Powiedz Putinowi, że szpitale, dzieci i ludność cywilna nie są celami dla bombardowań” – głosi najczęściej pojawiające się w tych tweetach zdanie. „Franciszku, powiedz Putinowi, że cywile w Idlibie nie są celami dla ćwiczeń rosyjskiego wojska” – głosi inne.

Spotkanie, w swojej części oficjalnej, rozpoczynającej się dziś o godz. 13, będzie transmitowane na żywo przez watykańskie media.

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę