Nasze projekty

„Dość przemocy!”. Franciszek apeluje o pokój i prosi o modlitwę w intencji Jerozolimy, Kabulu i Kolumbii

"Ze szczególnym niepokojem śledzę wydarzenia, które mają miejsce w Jerozolimie. Modlę się, aby była ona miejscem spotkania, a nie gwałtownych starć, miejscem modlitwy i pokoju" - powiedział Papież po modlitwie Regina Caeli. Franciszek odniósł się także do wczorajszego zamachu terrorystycznego w Kabulu i do gwałtownych starć w Kolumbii.

Tuż po modlitwie Regina Caeli papież przyznał, że z niepokojem śledzi wydarzenia, które mają miejsce w Jerozolimie.

W piątek i sobotę doszło tam do starć Palestyńczyków z izraelską policją. W ich wyniku wiele osób zostało rannych. Palestyńczycy skarżą się na represyjne restrykcje podczas świętego muzułmańskiego miesiąca – Ramadanu.

Dodatkowo sytuację zaognia oczekiwanie na orzeczenie sądu w sprawie eksmisji czterech palestyńskich rodzin ze spornych terenów w Jerozolimie Wschodniej. Do ich ziemi prawa roszczą sobie żydowscy osadnicy. Spór prawny w tej sprawie trwa od lat.

Reklama

Modlę się, aby Jerozolima była miejscem spotkania, a nie gwałtownych starć, miejscem modlitwy i pokoju. Zachęcam wszystkich do poszukiwania wspólnych rozwiązań, aby uszanowana została wieloreligijna i wielokulturowa tożsamość Miasta Świętego i aby zwyciężyło braterstwo. Przemoc rodzi jedynie przemoc. Niech ustaną starcia! – zaapelował Franciszek.

Zamach w Kabulu

Także w sobotę doszło do serii eksplozji w zachodniej części Kabulu, niedaleko miejscowej szkoły. Zginęło tam co najmniej 55 osób – większość z nich to uczennice placówki. Ponad 150 zostało rannych.

Papież zadeklarował modlitwę w intencji ofiar zamachu. Nazwał go „nieludzkim działaniem, które było wymierzone w wiele młodych dziewcząt, jak wychodziły ze szkoły”. Módlmy się za każdą z nich i ich rodziny oraz aby Bóg obdarzył Afganistan pokojem – powiedział.

Reklama

Prośba o modlitwę w intencji Kolumbii

Pragnę również wyrazić mój niepokój z powodu napięcia i gwałtownych starć w Kolumbii, które spowodowały śmierć i obrażenia. Jest tutaj wielu Kolumbijczyków. Módlmy się za waszą ojczyznę – powiedział Franciszek

Od kilku dni w Kolumbii trwają gwałtowne protesty przeciwko zapowiedzianym przez władze nowym podatkom. W trakcie demonstracji odbywających się w wielu miastach kraju wielokrotnie dochodziło do brutalnych starć z policją. Władze informują o kilkunastu ofiarach śmiertelnych zamieszek.

os, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę