Nasze projekty

Biden chciał wziąć udział w mszy z Franciszkiem. Watykan nie wyraził zgody

Dziś Ojciec Święty Franciszek przyjmie na audiencji prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Bidena – podaje agencja CNA. Z programu spotkania wykreślono jednak udział prezydenta we Mszy Świętej z papieżem Franciszkiem.

U.S. Embassy Jerusalem/ CC BY 2.0

Jak podaje CNA otoczenie prezydenta pierwotnie poprosiło, aby Biden uczestniczył we Mszy św. z papieżem wcześnie rano, ale propozycja ta została odrzucona przez Watykan po rozważeniu wpływu, jaki przyjęcie przez prezydenta Bidena Komunii św. z rąk papieża miałoby na dyskusje, którą episkopat USA planuje przeprowadzić podczas swej sesji plenarnej, rozpoczynającej się w środę, 16 czerwca. Amerykańscy biskupi mają głosować nad utworzeniem komisji, która opracowałaby dokument na temat konsekwencji eucharystycznej.

Prezydent Biden udaje się w podróż z Brukseli, gdzie uczestniczył w spotkaniu G7, a następnie poleci do Genewy na zaplanowany na 16 czerwca szczyt z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Ówczesny wiceprezydent USA Biden po raz pierwszy spotkał się z papieżem Franciszkiem we wrześniu 2015 r., kiedy to papież odwiedził Stany Zjednoczone, by wziąć udział w Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii.

Reklama
Reklama

W następnym roku, 29 kwietnia 2016 r., Biden udał się do Watykanu na szczyt poświęcony medycynie regeneracyjnej, gdzie chwalił papieża Franciszka i opowiadał się za globalnym dążeniem do wyleczenia raka.

Biden rozpoczął swoje przemówienie w Watykanie od wspomnienia, jak podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych we wrześniu 2015-go papież Franciszek pocieszył go po stracie jego najstarszego syna Beau, który zmarł latek 2014 go w wieku 46 lat na raka mózgu.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę