27 lutego papież odwiedzi Florencję

27 lutego Ojciec Święty odwiedzi Florencję, weźmie tam udział w spotkaniu Biskupów i burmistrzów Regionu Morza Śródziemnego, a o godz. 10.30 sprawować będzie Eucharystię we franciszkańskiej bazylice Santa Croce.

Fot. Angie Menes/Cathopic

Watykan opublikował dziś kalendarz uroczystości na styczeń oraz luty, w których weźmie udział papież Franciszek. W niedzielę, 27 lutego papież złoży wizytę we Florencji i weźmie udział w spotkaniu biskupów i burmistrzów Regionu Morza Śródziemnego. O godz. 10.30 odprawi Mszę św. we franciszkańskiej bazylice Santa Croce.

Wcześniej 23 stycznia, w III niedzielę okresu zwykłego – ogłoszoną przez Franciszka jako Niedziela Słowa Bożego papież będzie sprawował Mszę św. w bazylice watykańskiej o godz. 9.30.

We wtorek 25 stycznia, o godz. 17.30., Ojciec Święty będzie przewodniczył celebracji drugich nieszporów święta Nawrócenia św. Pawła, wieńczących obchody LV Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w bazylice św. Pawła za Murami.

Reklama
Reklama

W środę 2 lutego godz. 17.30., w Święto Ofiarowania Pańskiego i jednocześnie XXVI Światowy Dzień Życia Konsekrowanego Franciszek będzie przewodniczył w bazylice watykańskiej Mszy św. z udziałem członków Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego.

pa, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę