Zginęło co najmniej 221 dzieci. Najmłodsze ofiary wojny na Ukrainie

"Co najmniej 221 dzieci zginęło na Ukrainie w wyniku rosyjskiej zbrojnej agresji" - powiadomiło w czwartek biuro prokuratora generalnego Ukrainy. Dodano, że ponad 408 dzieci zostało rannych. Jednak są to tylko częściowe dane.

fot. David Peinado/pexels.com

Według oficjalnych danych zginęło 221 dzieci, a ponad 408 zostało rannych. Te liczby nie są ostateczne – powiadomiło w czwartek biuro prokuratora generalnego Ukrainy.

Prezentowane przez prokuraturę statystyki nie są pełne, ponieważ nie uwzględniają ofiar i rannych z terenów objętych walkami oraz okupowanych przez wojska rosyjskie. Władze ukraińskie nie mają do nich dostępu.

W komunikacie poinformowano także o zniszczeniach budynków oświatowych. 1584 placówki oświatowe zostały uszkodzone z powodu codziennego bombardowania i ostrzału przez rosyjskie siły zbrojne. Jednocześnie 118 z nich zostało całkowicie zniszczonych – napisano.

Reklama

Obecnie ciężkie walki toczą się na terenach wschodniej i południowo-wschodniej Ukrainy. Władze nie mają też dostępu do zrujnowanego Mariupola.

pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę