Zełenski rozmawiał z Łukaszenką, Ukraińcy uciekają z piekła. Czwarty dzień od inwazji Rosji

Wołodymyr Zełenski, prezydent Ukrainy, poinformował, że "delegacja ukraińska spotka się z delegacją rosyjską na granicy ukraińsko-białoruskiej, w pobliżu rzeki Prypeć". Podsumowujemy, co wydarzyło się czwartego dnia od rozpoczęcia inwazji Rosji na Ukrainę.

fot. Dovile Ramoskaite/Unsplash

Walka o Charków

Po trudnych walkach, o których donoszono od niedzielnego poranka, Ukraina odzyskała pełną kontrolę nad położonym na północnym wschodzie kraju Charkowem – poinformował szef obwodowej administracji Ołeh Syniehubow.

Zamknięcie przestrzeni powietrznej

Kolejne państwa poinformowały w niedzielę o zamknięciu przestrzeni powietrznej dla rosyjskich linii lotniczych m.in. Belgia, Szwecja, Włochy.

Po południu przewodnicząca Komisji Europejskiej poinformowała o zamknięciu przestrzeni powietrznej całej Unii Europejskiej dla samolotów należących do Rosji.

Reklama
Reklama

Papież apeluje: niech zamilknie broń

Powtarzam: niech zamilknie broń! Bóg jest z budowniczymi pokoju, nie z tymi, kto używa przemocy – mówił papież Franciszek po niedzielnej modlitwie Anioł Pański, odnosząc się do wojny na Ukrainie.

Franciszek ponowił prośbę, aby Środa Popielcowa była dniem modlitwy i postu o pokój na Ukrainie. Ponawiam zaproszenie, aby 2 marca uczynić dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. W ten dzień chcemy być blisko Narodu Ukraińskiego i chcemy wybłagać razem ze wszystkimi braćmi koniec wojny.

Reklama
Reklama

Załenski: dojdzie do spotkania delegacji ukraińsko-białoruskiej

„Uzgodniliśmy, że delegacja ukraińska spotka się bezwarunkowo z delegacją rosyjską na granicy ukraińsko-białoruskiej, w pobliżu rzeki Prypeć”- poinformował na Instagramie prezydent Ukrainy po rozmowie z Aleksandrem Łukaszenką.

„Aleksander Łukaszenko wziął na siebie odpowiedzialność za zapewnienie, aby wszystkie samoloty, helikoptery i rakiety stacjonujące na terytorium Białorusi pozostały na ziemi podczas podróży, rozmów i powrotu ukraińskiej delegacji”- dodał Wołodymyr Zełenski.

Putin straszy świat

Władimir Putin nakazał postawienie sił odstraszania nuklearnego w stan szczególnej gotowości.

Reklama

Rosjanie zniszczyli największy samolot świata

Największy samolot świata An-225 „Mrija” został zniszczony w ataku rosyjskich sił na lotnisko w Hostomelu.

„Był to największy samolot świata, AN-225 „Mriya” (po ukraińsku „marzenie”). Rosja mogła zniszczyć naszą „Mriję”. Ale nigdy nie zdołają zniszczyć naszego marzenia o silnym, wolnym i demokratycznym państwie europejskim. Zwyciężymy!”- napisał minister spraw zagranicznych Ukrainy.

Rosja wystrzeliła rakiety

Z terytorium Białorusi w kierunku Ukrainy wystrzelono rakiety Iskander – poinformowało MSW Ukrainy.

UE kupi broń i przekaże Ukrainie

Przewodnicząca Komisji Europejskiej poinformowała o kolejnych działaniach Brukseli w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. UE zdecydowała, że kupi broń, którą przekaże rządowi w Kijowie.

Ukraińcy uciekają do Polski

Kolejne grupy Ukraińców, uciekających przed wojną, przekroczyły polską granicę.

Specjalna strona internetowa kancelarii premiera

Kancelaria premiera poinformowała o uruchomieniu specjalnej strony internetowej, poprzez którą można zgłosić gotowość pomocy lub zapotrzebowanie nią.

kh, onet/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę