Nasze projekty

Zdewastowano kwaterę cmentarza żołnierzy AK na Białorusi. „To akt bestialstwa”

"Cmentarz polskich żołnierzy AK w Mikuliszkach na Białorusi został zrównany z ziemią. To trudny do wyjaśnienia, bezprecedensowy akt bestialstwa" - oświadczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych po doniesieniach o zdewastowaniu kwatery cmentarza.

fot. the blowup/Unsplash

Jak poinformował portal polonijny „Głos znad Niemna”, w Mikuliszkach w obwodzie grodzieńskim na Białorusi zrównano z ziemią kwaterę poległych żołnierzy AK. W tym miejscu znajdowały się 22 krzyże, na których widniały imiona i nazwiska żołnierzy, pochowanych w różnych okresach 1944 roku.

„To trudny do wyjaśnienia, bezprecedensowy akt bestialstwa i niewytłumaczalne podważenie wzajemnych zobowiązań Polski i Białorusi w zakresie ochrony miejsc pamięci. Wzywamy władze w Mińsku do zaprzestania tych praktyk przypominających najczarniejsze karty z historii komunistycznego reżimu” – oświadczyło polskie MSZ.

„Zniszczenie cmentarza w Mikuliszkach to akt bez precedensu, wymierzony nie tylko w pamięć o własnej historii Białorusi, ale także w społeczność Polaków na Białorusi” – dodano.

kh, glosznadniemna.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę