Nasze projekty

Zamach terrorystyczny podczas Mszy św. Zginęło 15 osób

Do ataku doszło w niedziele w wiosce Essakane w północno-wschodniej części Burkina Faso. 12 osób zginęło na miejscu, a 3 w skutek odniesionych ran.

fot. Channel 82 / Unsplash

15 zabitych i dwie osoby ranne to prowizoryczny bilans ataku terrorystycznego na kościół katolicki, do którego doszło w niedziele w wiosce Essakane w północno-wschodniej części Burkina Faso.

Według oświadczenia diecezji Dori, dwanaście osób zginęło na miejscu, a 3 na skutek odniesionych ran w szpitalu. Ponadto dwie osoby zostały ranne. W tych bolesnych okolicznościach zachęcamy do modlitwy o wieczny odpoczynek tych, którzy zginęli w wierze, o uzdrowienie rannych i pocieszenie zrozpaczonych serc. Modlimy się również o nawrócenie tych, którzy nadal sieją śmierć i spustoszenie w naszym kraju. Niech nasze wysiłki pokuty i modlitwy w tym okresie Wielkiego Postu przyniosą pokój i bezpieczeństwo naszemu krajowi, Burkina Faso – czytamy w oświadczeniu diecezji.

Burkina Faso i inne kraje Sahelu od lat zmagają się z atakami dżihadystów, mających związki z Al-Kaidą i tzw. Państwem Islamskim. Mimo międzynarodowych misji antyterrorystycznych z udziałem żołnierzy m.in. Francji i USA, stan bezpieczeństwa w regionie stale się pogarsza.

Reklama

KAI, vatican news, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę