Nasze projekty

Odwołano papieskie audiencje. Powód: stan zdrowia papieża

„Utrzymują się lekkie objawy grypopodobne, bez gorączki. Poranne audiencje zostały zawieszone jako środek prewencyjny” – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

FOT. BENHUR ARCAYAN/WIKIPEDIA.COM

Papież Franciszek miał ostatnio pewne problemy z układem oddechowym. Już w minioną sobotę odwołano papieskiej audiencje. W grudniu 2023 r. Ojciec Święty został zmuszony do odwołania planowanej podróży do Dubaju na konferencję klimatyczną, a w czytaniu tekstów modlitwy Anioł Pański i audiencji generalnej pomagali mu wówczas współpracownicy.

Również z powodu problemów z oddychaniem papież został przyjęty do szpitala Agostino Gemelli w marcu 2023 roku. W czerwcu ubiegłego roku przeszedł operację jelit związaną z operacją, którą przeszedł dwa lata wcześniej.

CZYTAJ>> Franciszek: Na krętych ścieżkach życia szukajmy oblicza Jezusa

Reklama

Co wiemy na temat zdrowia papieża?

„Wciąż żyję” tymi słowami odpowiedział Franciszek w marcu 2023 roku na pytanie o to, jak czuje się po wyjściu ze szpitala. I choć ostatnimi czasy temat papieskiego zdrowia jakby trochę przycichł to wciąż, jest to jedna z najpilniej strzeżonych tajemnic za Spiżową Bramą. Co wiemy na temat papieskiego zdrowia? – pisze Michał Kłosowski na łamach Catolico. Cały artykuł dostępny jest TUTAJ.

KAI, zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę