Nasze projekty

Założyciel salwatorianów będzie błogosławionym. W sobotę beatyfikacja w Rzymie

Naszą władzą apostolską zezwalamy, aby Czcigodnemu Słudze Bożemu Franciszkowi Marii od Krzyża Jordanowi przysługiwał odtąd tytuł Błogosławionego – na to zdanie czeka cała Rodzina Salwatoriańska. Już w najbliższą sobotę 15 maja o. Franciszek Jordan zostanie wyniesiony na ołtarze w Bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie. Beatyfikacji będzie przewodniczył kard. Angelo De Donatis, papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej.

Facebook.com/LajkDżordan

Ceremonia beatyfikacyjna z udziałem wszystkich gałęzi Rodziny Salwatoriańskiej odbędzie się w ramach Mszy Świętej. Eucharystię poprzedzi nabożeństwo z wykorzystaniem tekstów autorstwa o. Jordana. Założyciel salwatorianów i salwatorianek większość życia spędził w Rzymie, tam powołał do istnienia swoje dzieło apostolskie i tam rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny, dlatego miejsce beatyfikacji (Bazylika św. Jana na Lateranie) nie jest przypadkowe.

To dla nas, salwatorianów, duże przeżycie i historyczny moment. Proces beatyfikacyjny toczył się od 1942 roku, dlatego wszyscy czekamy niecierpliwie na dzień beatyfikacji. Gośćmi honorowymi ceremonii będzie rodzina z Brazylii, w której wydarzył się cud za wstawiennictwem o. Jordana – mówi ks. Adam Teneta, wikariusz generalny i postulator procesu beatyfikacyjnego.

Jak dodaje, o. Franciszek Jordan pragnął, aby wszyscy ludzie poznali Chrystusa Zbawiciela, aby każdy czuł się zaproszony do bycia blisko Jezusa, do osobistego spotkania z nim. Było to w czasach słabnącej wiary, w epoce KulturKampfu. Jego nauczanie i działania mogą być wzorem dla współczesnego Kościoła. O. Jordan pokazuje, że każdy człowiek bez względu na swoją sytuację i stopień religijności ma zaproszenie od Pana Boga.

Reklama

Wartości i podejście do życia o. Jordana wynikały z jego bliskiego kontaktu z Bogiem, a to rodziło u niego zaufanie, że wbrew problemom, z Bożą pomocą poradzi sobie w każdej sytuacji.

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę