Nasze projekty

Zakaz Mszy z udziałem wiernych we Francji. Biskupi zapowiadają odwołanie

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Francji, abp Éric de Moulins-Beaufort zapowiedział złożenie odwołania od postanowienia dekretu z dnia 29 października b.r. zakazującego sprawowania kultu z udziałem wiernych – poinformował francuski episkopat. Zdaniem biskupów akt ten narusza wolność wyznania, która jest jedną z podstawowych wolności w tym kraju.

Odwołanie zostanie skierowane do Rady Stanu, która we francuskim porządku prawnym opiniuje wszystkie projekty ustaw i dekretów rządowych. Jej orzeczenia odgrywają olbrzymią rolę w praktyce ustrojowej. Organ ten jest najwyższym organem sądownictwa administracyjnego.

Abp Eric de Moulins-Beaufort, po konsultacji ze wszystkimi biskupami Francji zebranymi na Zgromadzeniu Plenarnym w poniedziałek, 2 listopada, uważa zakaz odprawiania Mszy św. i innych sakramentów we wspólnocie za nieproporcjonalny. Dla wiernych te uroczystości są ważne, ponieważ są spotkaniem z Panem i z braćmi.

Jednocześnie zapewniono, że katolicy aktywnie uczestniczą w walce z pandemią COVID-19 i respektują wszystkie obowiązujące przepisy sanitarne.

Reklama

SPRAWDŹ: Francuski biskup: Jesteśmy w stanie wojny z ideologią islamizmu

ag/Stacja7/KAI

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite