Wysyłają nasiona na wschód. „Mamy nadzieję, że nasza parafia da radę obsiać cała Buczę i Irpień”

Szczególny przebieg miała liturgia Wielkiego Czwartku w lwowskiej parafii św. Jana Pawła II. Z inicjatywy proboszcza i wolontariuszy zebrano dziś i poświęcono nasiona, które zostaną wysłane do Buczy i Irpienia, jako symbol odradzającego się życia.

fot. Joshua Lanzarini/unsplash.com

Tradycją liturgii wielkoczwartkowej w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie było zbieranie darów dla potrzebujących parafian. W tym roku inicjatywa rozszerzyła się poza jej granice.

Kiedy zadzwoniłem do prawosławnej parafii w Irpieniu, a jest to jedyna cerkiew, która tam ocalała, zapytałem co wam potrzeba – mówi proboszcz parafii ks. Grzegorz Draus. Odpowiedzieli, że nasion. Dla mnie to był dobry znak. Chcą nasion. To oznacza, że życie się odradza. Dlatego zebraliśmy i zakupiliśmy nasiona. Zapraszamy też, aby ludzie przynieśli nasiona. Następnego dnia, będą one z innymi darami zawiezione do tych zniszczonych miejscowości. Mamy nadzieję, że nasza parafia da radę obsiać cała Buczę i Irpień. To daje pewną nadzieję – mówił.

Tegoroczne Triduum Paschalne przeżywane jest w całym Lwowie, w duchu solidarności z ofiarami wojny i uchodźcami, których w mieście jest dużo. I nawet jeśli większość z nich jest wyznania prawosławnego, to goszcząc w rzymskokatolickich parafiach, chętnie włączają się w sposób przeżywania świat w tradycji Kościoła łacińskiego.

Reklama
Reklama

KAI, vaticannews, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę