Nasze projekty

Wyjątkowa wystawa w Hollywood. „Przygotował” ją… bł. Carlo Acutis!

Wystawa, która z Hollywood wyruszy do innych miast Kalifornii oparta jest na zbiorach opublikowanych w sieci przez bł. Carla Acutisa. Na swojej stronie internetowej Carlo zebrał informacje o ponad 100 cudach eucharystycznych uznanych przez Kościół.

fot. carloacutis.com

„Czym częściej będziemy przyjmować Eucharystię, tym bardziej będziemy się stawać jak Chrystus, tak, że na Ziemi będziemy mieć przedsmak nieba” – pisał milenials.

Wystawę do Hollywood sprowadził mężczyzna, Magat, który w lokalnym kościele zajmuje się transmisją niedzielnej Mszy św. Jak wskazuje, zainteresował się historią Carla po jego beatyfikacji w 2020 r. Postanowił wybrać się do Włoch, by udać się do grobu nastolatka. Gdy jednak wraz z grupą parafialną przyjechali do Asyżu było już trzy minuty po dziewiętnastej, kiedy to zamyka się bazylikę. Zgodnie z planem grupa udała się do innej miejscowości na nocleg – jednak on wraz z ciocią zostali w Asyżu, zdeterminowani, by pomodlić się u grobu Carla.

ZOBACZ >>> Carlo Acutis w dżinsach i adidasach. Takiego witrażu jeszcze nie widzieliście

Reklama

Teraz pragnie, by i inni mogli poznać młodego błogosławionego. Zgłosiło się już ponad 30 parafii chętnych do przyjęcia u siebie wystawy. Proboszcz hollywoodzkiej parafii, ks. Juan Ochoa, podkreśla, że nie spodziewał się tak wielkiego entuzjazmu dla projektu. Jednocześnie, jak mówi, „Carlo jest nastolatkiem, więc młodzi łatwiej mogą się z nim utożsamić”. Wystawa doskonale wpisuje się też w akcję odnowy eucharystycznej, podjętą przez Kościół w USA.

PRZECZYTAJ >>> Antonia Acutis: To mój syn mnie uratował i przyprowadził do Boga [ROZMOWA]

Carlo Acutis miał dane przeżyć jedynie 15 lat. Mimo to został zapamiętany jako osoba nieprzeciętna i w kilkanaście lat po śmierci został ogłoszony błogosławionym. Już jako dziecko zaskakiwał np. wtedy gdy z pomocą opiekuna sprzedał swoje zabawki, by zakupić rzeczy dla ubogich. Z drugiej strony był taki, jak jego rówieśnicy i kochał grać w gry, próbował też swoich sił w informatyce. Jednym z owoców tego zamiłowania była wspominania strona internetowa opowiadająca o cudach eucharystycznych.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę