Nasze projekty

Włosi w żałobie po katastrofie kolejki górskiej. „Niewyobrażalna tragedia”

Katastrofa kolejki górskiej, do której doszło w niedzielę w Piemoncie wstrząsnęła Włochami. "Ofiary chciały przeżyć znowu normalny czas, cieszyć się pięknem natury, a spotkała je niewyobrażalna tragedia" - powiedział bp Franco Giulio Brambilla, biskup Navary w północnych Włoszech.

Do tragedii doszło w miejscowości Stresa nad Lago Maggiore. Z niewiadomych przyczyn, wagonik kolejki górskiej oderwał się i runął na trudno dostępny zalesiony teren. W wyniku katastrofy zginęło 14 osób, wśród ofiar są dzieci.

„Nie możemy dopuścić do podobnych tragedii”

To tragiczny wypadek, powiedział bp Brambilla. Po wielomiesięcznym czasie ograniczeń spowodowanych pandemią ofiary chciały przeżyć znowu normalny czas, cieszyć się pięknem natury, a spotkała je niewyobrażalna tragedia – stwierdził hierarcha zapewniając o modlitwie za ofiary i ich bliskich.

Jednocześnie bp Brambilla zaapelował do odpowiednich służb, że trzeba zrobić wszystko, aby nie dopuścić do podobnych tragedii. Należy zapewnić możliwie największe bezpieczeństwo wszystkim turystom, którzy przybywają do regionu – zaapelował hierarcha.

Tragedia nad Lago Maggiore poruszyła całe Włochy. Wyrazy współczucia przekazali prezydent kraju Sergio Mattarella oraz premier Mario Draghi.

Reklama
Reklama

kh/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę