Nasze projekty

Witalij Kliczko: wygramy tę wojnę z jednego powodu, walczymy i bronimy naszych rodzin

"Wygramy tę wojnę z jednego powodu, my, Ukraińcy walczymy i bronimy naszych rodzin i dzieci, rosyjscy żołnierze walczą dla pieniędzy, każdy rozumie tę różnicę" - powiedział mer Kijowa Witalij Kliczko w czasie konferencji prasowej.

fot. Віталій Кличко/Facebook

Odbudowa zniszczonych przez Rosjan budynków mieszkalnych w Kijowie zajmie w warunkach pokoju około pół roku i pochłonie miliardy hrywien – powiedział Kliczko.

Wygramy tę wojnę z jednego powodu, my, Ukraińcy walczymy i bronimy naszych rodzin i dzieci, rosyjscy żołnierze walczą dla pieniędzy, każdy rozumie tę różnicę – podkreślił Kliczko. Odzyskamy całe terytorium Ukrainy, to nie będzie łatwa walka, to potrwa, ale jestem pewien, że wyzwolimy cały kraj – mówił, opowiadając o obecnej sytuacji na frontach.

Bronimy nie tylko naszego kraju, tego, w co wierzymy i przyszłości naszych dzieci, ale i stabilności w całej Europie, bronimy europejskich wartości, dlatego mam nadzieję, że całkiem niedługo oficjalnie staniemy się pełnoprawnym członkiem europejskiej wspólnoty – zaznaczył Kliczko.

Reklama

„W Kijowie wciąż jest niebezpiecznie”

Zaznaczył, że coraz więcej mieszkańców, którzy opuścili miasto na początku rosyjskiej inwazji, chce wrócić do Kijowa, a stolica Ukrainy powoli wraca do normalnego życia.

Ostrzegam jednak wszystkich, nie możemy zagwarantować pełnego bezpieczeństwa, w Kijowie wciąż jest niebezpiecznie, w każdej chwili mogą nadlecieć rosyjskie rakiety i bomby, codziennie słyszymy syreny alarmów lotniczych – relacjonował.

kh, PAP/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę