Nasze projekty

Wideowiadomość od córki Asi Bibi

Dziękuję wszystkim rządom i ludziom martwiącym się o naszą przyszłość i nasze zbawienie - mówi Eishma, córka Asi Bibi w wideoprzesłaniu dedykowanym szczególnie Włochom, jako najbardziej angażującym się w sprawę bezpieczeństwa dla jej matki. Cała rodzina uwolnionej Pakistanki ciągle przebywa w kraju, w bezpiecznym i tajnym miejscu, czekając na rozpatrzenie apelacji.

Apelację do wyroku uniewinniającego chrześcijankę złożył prawnik oskarżycieli. Do czasu jej rozpatrzenia rodzina musi pozostać w Pakistanie.

Pośrednictwem w kontaktowaniu się rodziny Asi Bibi ze społecznością międzynarodową zajmuje się organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Przekazała także to najnowsze nagranie, z podziękowaniami dla Włochów. „Pragnę podziękować wszystkim, którzy nadal modlą się za moją matkę i chcę również podziękować tym odważnym sędziom i pakistańskiemu wymiarowi sprawiedliwości, którzy w końcu uznali niewinność mojej matki” – mówi Eishma. – Moje podziękowanie kieruję również do wszystkich rządów, takich jak włoski, które martwią się o naszą przyszłość i nasze zbawienie. Gdy w lutym byliśmy w Rzymie, a Pomoc Kościołowi w potrzebie oświetlała koloseum na czerwono moja matka była jeszcze w więzieniu, jednak dziś wieczorem, gdy dla niej Wenecja jest oświetlona na czerwono, mama jest w końcu wolna. Mam nadzieję, że już wkrótce cała nasza rodzina, ponownie zjednoczona i wreszcie szczęśliwa i wolna będzie mogła odwiedzić Wenecję. Dziękuję wszystkim, którzy dziś wieczorem modlicie się w Wenecji i na świecie za moją matkę i wszystkich prześladowanych chrześcijan” – zakończyła chrześcijanka.

Włoskie biuro Pomocy Kościołowi w potrzebie zorganizowało wczoraj w Wenecji akcję podświetlania kilku budynków, m.in. obszaru przy Grand Kanale, mostu Rialto czy bazyliki Matki Bożej Madonna della Salute. Akcja miała za zadanie zwrócić uwagę świata na dyskryminację chrześcijan w różnych miejscach świata. Pochwalił ją również Ojciec Święty w liście przesłanym na ręce metropolity Wenecji abp. Francesco Moraglia.

Reklama
Reklama

 

ad, Avvenire.it/Stacja7

 

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę