Watykan zaniepokojony sytuacją w Hongkongu. Nie może nic zrobić

Podczas konferencji prasowej w Watykanie z okazji Dnia Modlitwy i Refleksji w intencji Libanu, który będzie obchodzony 1 lipca, sekretarz ds. relacji z państwami, abp Paul R. Gallagher, na pytanie o Hongkong, po raz pierwszy w tym pontyfikacie dał do zrozumienia, że sytuacja jest niepokojąca, ale Stolica Apostolska nie ma możliwości interwencji.

Pixabay.com/Free-Photos

Mamy wrażenie, że w Libanie możemy wnieść pozytywny wkład. W przypadku Hongkongu nie możemy tego uczynić. Ta kwestia nas niepokoi. Prasa międzynarodowa chciałaby usłyszeć od nas słowo na temat Hongkongu, ale jak mówią niektórzy moi koledzy, to nic by nie zmieniło. To zupełnie inna sytuacja – stwierdził szef watykańskiej dyplomacji.

Hongkong jest specjalnym regionem administracyjnym Chińskiej Republiki Ludowej, która przejmując 1997 roku tę byłą kolonię brytyjską zobowiązała się pozostawić władzom Hongkongu do 2047 roku dużą autonomię we wszystkich sprawach, z wyjątkiem polityki zagranicznej i sił zbrojnych. Te zobowiązania są obecnie łamane, a opozycjoniści, w tym katolicy poddawani brutalnym prześladowaniom.

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę