Nasze projekty

W Nigerii zginął kolejny duchowny chrześcijański

W poniedziałek 10 września wieczorem zginął w wyniku strzałów z broni palnej katolicki kapłan ks. Jude Egbom z diecezji Orlu w stanie Imo na południu Nigerii. Poinformowały o tym na swoim Facebooku władze diecezji. Na razie nie są znane bliższe szczegóły dotyczące tej zbrodni.

Jest to kolejny duchowny chrześcijański, zastrzelony w tym najludniejszym kraju afrykańskim w ostatnim czasie: pod koniec sierpnia w odstępie kilku dni zginęli tam: katolicki ksiądz Michael Akawu na przedmieściach stołecznej Abudży i w Igabi w stanie Kaduna w środkowej części kraju metodystyczny pastor Hosea Akuchi.

Według miejscowych środków przekazu zabójstwa dokonała w mieście Nkwerre w tym stanie grupa uzbrojonych mężczyzn, którzy zastrzelili duchownego i znajdującego się obok innego człowieka, którego tożsamość pozostaje na razie nieznana.

Zamordowany kapłan był proboszczem parafii św. Patryka w Nkwerre. Zdaniem niektórych świadków napastnicy wystrzelili do duchownego, gdy ten odmówił im wydania kluczyków do swego samochodu.

Reklama
Reklama

Rzecznik miejscowej policji Andrew Enwerem potwierdził zabójstwo dwóch mężczyzn i zapowiedział wszczęcie śledztwa w tej sprawie, aby ustalić sprawców zbrodni, do której na razie nie przyznało się żadne ugrupowanie terrorystyczne.

Skądinąd wiadomo, że terrorystyczna organizacja islamska Boko Haram, działająca od wielu lat głównie na północy Nigerii, znana jest z licznych ataków na miejscowe wspólnoty chrześcijańskie.


(KAI) / Abudża

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite