W Korei Płd. powstała Katolicka Akademia Sztuk Pięknych

Diecezja Seulu zgromadziła środowisko katolickich konserwatorów i utworzyć Katolicką Akademię Sztuk Pięknych. Projekt ten ma służyć trosce o dzieła sztuki sakralnej w całym kraju.

Akademia to inicjatywa kościelna non-profit, która ma zrzeszać katolickich konserwatorów w celu gromadzenia dzieł sztuki i artefaktów. Będzie działać zarówno na terenie samej archidiecezji Seulu, jak i w innych częściach kraju, aby umożliwić ich konserwację i badania. Oficjalne otwarcie Akademii przewidziane jest na pierwszą niedziele Adwentu, 29 listopada. Będzie to kamień milowy w naszej posłudze duszpasterskiej – podkreśla o. Mattias Heo Young-yup, odpowiedzialny za wydział komunikowania w archidiecezji.

Jak wyjaśnił o. Mattias Heo Young-yup, Akademia została utworzona na apel samych wiernych, proszących o ochronę dzieł sztuki. Wiele zniszczonych dzieł udaje się odnowić i zachować dzięki metodom naukowym – powiedział, dodając, że archidiecezja planuje również utworzenie muzeum, które poprzez sztukę będzie realizować projekt prezentowania lokalnej historii katolickiej.

Ks. Aemillius Chung Woong-mo, zaangażowany w utworzenie Akademii, wyjaśnia również, że pomoże ona „zebrać rozproszone dzieła sztuki pod jednym dachem i zaaranżować je w bardziej systematyczny, obiektywny i profesjonalny sposób”.

Reklama
Reklama

Akademia zostanie również wyposażona w Centrum Edukacyjne, dzięki któremu zostaną wykłady i seminaria artystyczne, zawieszone w ostatnim czasie z powodu pandemii. Jak zapowiadają inicjatorzy Akademii, wykłady te będą prowadzone online.

os, KAI, ucanews.com/Stacja7

 

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę