Nasze projekty

W ciągu sześciu dni pochowała dwóch synów. Zginęli walcząc o Ukrainę

Na Ukrainie codziennie ginie wielu ludzi, wśród nich także żołnierze. Ahafiya Vyshyvana w ciągu sześciu dni pochowała dwóch swoich synów którzy zginęli zaledwie 10 dni po sobie. Ich pogrzeby zgromadziły ludzi z całej wioski, w której dorastali.

FOT. CHRISTOPHER MILLER/Twitter.com

Cała wioska Duliby, położona w zachodniej Ukrainie, zamieszkana przez 3000 osób, zebrała się, aby oddać cześć Kyrylowi. Kilka dni wcześniej podobna sytuacja miała miejsce na pogrzebie Wasyla, młodszego z braci, którzy zginęli w walce o niepodległość Ukrainy. W ciągu sześciu dni Ahafiya Vyshyvana pochowała obu swoich synów.

Pogrzeb żołnierza Kyrylo Vyshyvana był jednym z najbardziej bolesnych i poruszających wydarzeń, jakich byłem świadkiem w tej straszliwej wojnie – napisał Christopher Miller na swoim Twitterze, zamieszczając nagranie z pogrzebu.

Wasyl miał 28 lat, był starszym porucznikiem i spadochroniarzem w armii ukraińskiej. Po raz pierwszy dołączył do ukraińskich sił zbrojnych jako 20-latek w 2014 roku. Zginął na froncie południowym w Mikołajowie 3 marca.

Dorastaliśmy razem. Byliśmy bardzo bliską rodziną. Nie był tylko moim bratem. Był moim przyjacielem tak samo, jak był moim bratem” – mówił Kyrylo, na pogrzebie brata.

Kyrylo, starszy brat Wasyla miał 35 lat Do sił zbrojnych Ukrainy dołączył w 2017 r. Zginął podczas ostrzału rosyjskich rakiet, które uderzyły w Międzynarodowe Centrum Pokoju i Bezpieczeństwa w Jaworowie 13 marca. Zaledwie 10 dni po tym, gdy zginął jego brat…

Reklama

pa, www.buzzfeednews.com/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę